R75MD2470Z3B0J
DigiKeys varenummer
399-R75MD2470Z3B0J-ND
Producenter
Producentens varenummer
R75MD2470Z3B0J
Beskrivelse
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF Filmkondensatorer 200V 400V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
R75MD2470Z3B0J Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Pakke/hus
Emballage
Boks
Størrelse/dimension
0,394" L x 0,197" B (10,00mm x 5,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,417" (10,60mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
200V
Applikationer
Automotive; Højfrekvent, Omskiftning; Høj impuls, DV/DT
Spændingsklassifikation - DC
400V
Klassificeringer
AEC-Q200
Dielektrisk materiale
Grundlæggende varenummer
ESR (ækvivalent seriemodstand)
23.7 mOhms