R60GW5470AA40M
DigiKeys varenummer
399-R60GW5470AA40M-ND
Producenter
Producentens varenummer
R60GW5470AA40M
Detaljeret beskrivelse
47 µF Filmkondensatorer 90V 160V Polyester, Polyethylen-terephthalat (PET), Overtrukket med metal - stablet Radial
EDA/CAD-modeller
R60GW5470AA40M Modeller
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bakke
Størrelse/dimension
1,634" L x 0,630" B (41,50mm x 16,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
1,126" (28,60mm)
Tolerance
±20%
Spændingsklassifikation - AC
90V
Lederafstand
1,476" (37,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
160V