R53BN33305000K
DigiKeys varenummer
399-R53BN33305000K-ND
Producenter
Producentens varenummer
R53BN33305000K
Beskrivelse
CAP FILM 0.33UF 10% 800VDC RAD
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.33 µF Filmkondensatorer 350V 800V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
R53BN33305000K Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
1,043" L x 0,276" B (26,50mm x 7,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,642" (16,30mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,886" (22,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
350V
Applikationer
Automotive; EMI, RFI-beskyttelse
Spændingsklassifikation - DC
800V