R474W41000001K
DigiKeys varenummer
399-R474W41000001K-ND
Producenter
Producentens varenummer
R474W41000001K
Beskrivelse
CAP FILM 1UF 10% 1KVDC RADIAL
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF Filmkondensatorer 440V 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Driftstemperatur
-40°C – 110°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bakke
Størrelse/dimension
1,634" L x 0,630" B (41,50mm x 16,00mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
1,126" (28,60mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,476" (37,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
440V
Applikationer
Automotive; EMI, RFI-beskyttelse
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)