R474R34705001K
DigiKeys varenummer
399-12809-ND
Producenter
Producentens varenummer
R474R34705001K
Beskrivelse
CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF Filmkondensatorer 440V 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
R474R34705001K Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 110°C
Størrelse/dimension
1,260" L x 0,512" B (32,00mm x 13,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,870" (22,10mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
440V
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)