R474R347000A1K kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 1.871
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
0.47 µF Filmkondensatorer 440V 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
R474R347000A1K
DigiKeys varenummer
399-R474R347000A1K-ND
Producenter
Producentens varenummer
R474R347000A1K
Beskrivelse
CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-40°C – 110°C
Størrelse/dimension
1,260" L x 0,512" B (32,00mm x 13,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,870" (22,10mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
440V
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)