PHH227HKL4250ME4
DigiKeys varenummer
399-PHH227HKL4250ME4-ND
Producenter
Producentens varenummer
PHH227HKL4250ME4
Beskrivelse
CAP ALU HYBRID RADL 25V 2,500F
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2500 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 95mOhm 3000 timer @ 125°C
Kategori
Klassificeringer
AEC-Q200
Producenter
KEMET
Applikationer
Automotive
Serie
Funktioner
Kraftig vibration
Emballage
Bakke
Rippel strøm @ lav frekvens
7.2 A @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
36 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Lederafstand
0,600" (15,24mm)
Kapacitans
2500 µF
Størrelse/dimension
0,638" diam. (16,20mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,091" (27,70mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Hulmontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
95mOhm
Pakke/hus
Radial, Dåse
Levetid @ temp.
3000 timer @ 125°C
Grundlæggende varenummer
Driftstemperatur
-40°C – 125°C