PEH532YBE3180M2 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
På lager: 0
Datablad
180 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 520mOhm @ 100Hz 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PEH532YBE3180M2
DigiKeys varenummer
399-PEH532YBE3180M2-ND
Producenter
Producentens varenummer
PEH532YBE3180M2
Beskrivelse
CAP ALUM SNAP-IN 105C
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
PEH532YBE3180M2 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Boks
Rippel strøm @ lav frekvens
900 mA @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
2.6 A @ 20 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Højde - Monteret (maks.)
1,654" (42,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
520mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C