PEH506SBG3680M2S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 0
Datablad
680 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 180mOhm @ 100Hz 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PEH506SBG3680M2S
DigiKeys varenummer
399-PEH506SBG3680M2S-ND
Producenter
Producentens varenummer
PEH506SBG3680M2S
Beskrivelse
CAP ALUM SNAP-IN 85C
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
PEH506SBG3680M2S Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Rippel strøm @ lav frekvens
2.4 A @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
9.8 A @ 100 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
180mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C