PEH227MKL3780QE4
DigiKeys varenummer
399-PEH227MKL3780QE4-ND
Producenter
Producentens varenummer
PEH227MKL3780QE4
Beskrivelse
CAP ALUM 780UF 63V SOLDER LUG TH
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
780 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Loddeører 107mOhm @ 100Hz 1500 timer @ 150°C
EDA/CAD-modeller
PEH227MKL3780QE4 Modeller
Kategori
Mfr
Klassificeringer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
1.61 A @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
4.784 A @ 100 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,600" (15,24mm)
Tolerance
-10%, +30%
Størrelse/dimension
0,638" diam. (16,20mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
1,130" (28,70mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
107mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
1500 timer @ 150°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Loddeører
Driftstemperatur
-40°C – 125°C