PEH200ZH3470MU2
DigiKeys varenummer
399-PEH200ZH3470MU2-ND
Producenter
Producentens varenummer
PEH200ZH3470MU2
Beskrivelse
CAP ALUM SCRW TERM 85C
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 500 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - skrueterminaler 220mOhm @ 100Hz 2000 timer @ 85°C
EDA/CAD-modeller
PEH200ZH3470MU2 Modeller
Kategori
Rippel strøm @ lav frekvens
4.2 A @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
10.5 A @ 10 kHz
Lederafstand
0,866" (22,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
2,031" diam. (51,60mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
2,972" (75,50mm)
Spænding - Nominel
500 V
Monteringstype
ESR (ækvivalent seriemodstand)
220mOhm @ 100Hz
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - skrueterminaler
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Grundlæggende varenummer
Driftstemperatur
-40°C – 85°C