PEH169QD4100QU2 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
1 mF 160 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - skrueterminaler 130mOhm @ 100Hz 7000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PEH169QD4100QU2
DigiKeys varenummer
399-PEH169QD4100QU2-ND
Producenter
Producentens varenummer
PEH169QD4100QU2
Beskrivelse
CAP ALUM SCREW TERM 105C
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
PEH169QD4100QU2 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
2.6 A @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
12.3 A @ 10 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,512" (13,00mm)
Tolerance
-10%, +30%
Størrelse/dimension
1,441" diam. (36,60mm)
Spænding - Nominel
160 V
Højde - Monteret (maks.)
3,760" (95,50mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
130mOhm @ 100Hz
Monteringstype
Levetid @ temp.
7000 timer @ 105°C