MMK5222K100J01L4BULK
DigiKeys varenummer
399-MMK5222K100J01L4BULK-ND
Producenter
Producentens varenummer
MMK5222K100J01L4BULK
Beskrivelse
CAP FILM 2200PF 10% 100VDC RAD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 pF Filmkondensatorer 63V 100V Polyester, Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MMK5222K100J01L4BULK Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 100°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Boks
Størrelse/dimension
0,283" L x 0,098" B (7,20mm x 2,50mm)
Varestatus
Forældet
Højde - Monteret (maks.)
0,256" (6,50mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Spændingsklassifikation - AC
63V
Applikationer
Universal
Spændingsklassifikation - DC
100V