M3253503E2A473KZMB
DigiKeys varenummer
1001-2515-1-ND - Afskåret tape (CT)
1001-2515-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
M3253503E2A473KZMB
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
M3253503E2A473KZMB Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Emballage
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,032" B (1,60mm x 0,81mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,039" (0,99mm)