F881FQ394K300Z
DigiKeys varenummer
399-F881FQ394K300Z-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
F881FQ394K300Z
Detaljeret beskrivelse
0.39 µF Filmkondensatorer 300V 1000V (1kV) Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
F881FQ394K300Z Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 110°C
Størrelse/dimension
1,240" L x 1,083" B (31,50mm x 27,50mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,630" (16,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
300V
Spændingsklassifikation - DC
1000V (1kV)