F862DU125K310ZLH0J
DigiKeys varenummer
399-11706-ND
Producenter
Producentens varenummer
F862DU125K310ZLH0J
Beskrivelse
CAP FILM 1.2UF 10% 630VDC RADIAL
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.2 µF Filmkondensatorer 310V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
F862DU125K310ZLH0J Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 110°C
Størrelse/dimension
1,024" L x 0,512" B (26,00mm x 13,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,886" (22,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
310V
Applikationer
Automotive; EMI, RFI-beskyttelse
Spændingsklassifikation - DC
630V