F862DJ394K310ZV054
DigiKeys varenummer
399-F862DJ394K310ZV054-ND
Producenter
Producentens varenummer
F862DJ394K310ZV054
Beskrivelse
CAP FILM 0.39UF 10% 630VDC RAD
Detaljeret beskrivelse
0.39 µF Filmkondensatorer 310V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
EDA/CAD-modeller
F862DJ394K310ZV054 Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 110°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
1,024" L x 0,335" B (26,00mm x 8,50mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,669" (17,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,886" (22,50mm)
Spændingsklassifikation - AC
310V
Spændingsklassifikation - DC
630V