F461KF153K250A kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Datablad
0.015 µF Filmkondensatorer 160V 250V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
F461KF153K250A
DigiKeys varenummer
399-F461KF153K250A-ND
Producenter
Producentens varenummer
F461KF153K250A
Beskrivelse
CAP FILM POLYPROP RAD
Detaljeret beskrivelse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Størrelse/dimension
0,394" L x 0,118" B (10,00mm x 3,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,315" (8,00mm)
Tolerance
±10%
Spændingsklassifikation - AC
160V
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
250V