F461KE153M160C kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Billede for F461KE153M160C er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
F461KE153M160C
DigiKeys varenummer
399-F461KE153M160C-ND
Producenter
Producentens varenummer
F461KE153M160C
Beskrivelse
.015UF 160V
Producentens standard leveringstid
34 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.015 µF Filmkondensatorer 90V 160V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,394" L x 0,098" B (10,00mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Tolerance
±20%
Terminering
PC-ben
Spændingsklassifikation - AC
90V
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
160V