F161WP473K250V
DigiKeys varenummer
399-12951-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
F161WP473K250V
Beskrivelse
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC SMD
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF Filmkondensatorer 160V 250V Polyester, Polyethylen-terephthalat (PET), Overtrukket med metal - stablet Ikke-standard
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
F161WP473K250V Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Monteringstype
Overflademontering
Størrelse/dimension
0,402" L x 0,358" B (10,20mm x 9,10mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,224" (5,70mm)
Kapacitans
Terminering
Loddepuder
Tolerance
±10%
Applikationer
Automotive
Spændingsklassifikation - AC
160V
Klassificeringer
AEC-Q200
Spændingsklassifikation - DC
250V