EXV476M035S9HAA
DigiKeys varenummer
EXV476M035S9HAA-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
EXV476M035S9HAA
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 340mOhm @ 100kHz 3000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EXV476M035S9HAA Modeller
Kategori
Klassificeringer
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
196 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Rippel strøm @ høj frekvens
280 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
340 mOhms
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,315" (8,00mm)
Spænding - Nominel
35 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
340mOhm @ 100kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-55°C – 105°C