EXV336M035A9GAA
DigiKeys varenummer
399-18148-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-18148-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-18148-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EXV336M035A9GAA
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 520mOhm @ 100kHz 3000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EXV336M035A9GAA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
168 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
240 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
520 mOhms
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,222" (5,65mm)
Spænding - Nominel
35 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
520mOhm @ 100kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-55°C – 105°C