ESZ336M200AH4EA
DigiKeys varenummer
399-ESZ336M200AH4EACT-ND - Afskåret tape (CT)
399-ESZ336M200AH4EATB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
ESZ336M200AH4EA
Beskrivelse
CAP ALUM RAD 105C
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 200 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 8000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ESZ336M200AH4EA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
260 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
520 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
200 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
8000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C