ESY127M063AG6EA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 0
Datablad
Würth Elektronik
På lager: 643
120 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 160mOhm @ 100kHz 3000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ESY127M063AG6EA
DigiKeys varenummer
399-ESY127M063AG6EATB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
ESY127M063AG6EA
Beskrivelse
CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ESY127M063AG6EA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
459.2 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
656 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
160 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
160mOhm @ 100kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C