ESY107M050AG3AA
DigiKeys varenummer
399-6119-ND
Producenter
Producentens varenummer
ESY107M050AG3AA
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 74mOhm @ 100kHz 3000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ESY107M050AG3AA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
511 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
730 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
74 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
74mOhm @ 100kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C