ESW109M016AN3AA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Surge
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Surge
På lager: 0
Datablad
10 mF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 6000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ESW109M016AN3AA
DigiKeys varenummer
399-ESW109M016AN3AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ESW109M016AN3AA
Beskrivelse
CAP ALUM RAD 105C
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ESW109M016AN3AA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
3.638 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
4.28 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
12 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
1,654" (42,00mm)
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C