ESL108M035AK5AA er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 0
Datablad
På lager: 392
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Chemi-Con
På lager: 417
Chemi-Con
På lager: 792
Nichicon
På lager: 783
Nichicon
På lager: 439
1000 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 24mOhm @ 100kHz 10000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ESL108M035AK5AA
DigiKeys varenummer
399-ESL108M035AK5AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ESL108M035AK5AA
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ESL108M035AK5AA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.245 A @ 120 Hz
Emballage
Boks
Rippel strøm @ høj frekvens
2.49 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
ESR (ækvivalent seriemodstand)
24mOhm @ 100kHz
Pakke/hus
Radial, Dåse
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Grundlæggende varenummer
Driftstemperatur
-40°C – 105°C