ESK478M050AQ3AA
DigiKeys varenummer
399-ESK478M050AQ3AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ESK478M050AQ3AA
Beskrivelse
CAP ALUM RAD 85C
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 mF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ESK478M050AQ3AA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
2.5 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.875 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,457" (37,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C