ESK476M100AH1AA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Nichicon
Nichicon
47 µF 100 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ESK476M100AH1AA
DigiKeys varenummer
399-ESK476M100AH1AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ESK476M100AH1AA
Beskrivelse
CAP ALUM RAD 85C
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ESK476M100AH1AA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
190 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
285 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,531" (13,50mm)
Spænding - Nominel
100 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C