ESK106M250AH1EA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 1.132
Datablad
10 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ESK106M250AH1EA
DigiKeys varenummer
399-ESK106M250AH1EATB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
ESK106M250AH1EA
Beskrivelse
CAP ALUM RAD 85C
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ESK106M250AH1EA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
70 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
98 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,531" (13,50mm)
Spænding - Nominel
250 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-25°C – 85°C