ESH225M400AG3AA
DigiKeys varenummer
399-6095-ND
Producenter
Producentens varenummer
ESH225M400AG3AA
Beskrivelse
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ESH225M400AG3AA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
31 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
49.6 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
400 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-25°C – 105°C