ESH108M016AH2EA
DigiKeys varenummer
399-ESH108M016AH2EATB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
ESH108M016AH2EA
Detaljeret beskrivelse
1 mF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
ESH108M016AH2EA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
640 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
736 mA @ 10 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,669" (17,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C