ESH106M400AH4AA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
KEMET
På lager: 3.151
Datablad
CORNELL DUBILIER KNOWLES
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Rubycon
På lager: 254
Rubycon
På lager: 980
TDK
Panasonic Industry
På lager: 354
Panasonic Industry
Chemi-Con
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
10 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ESH106M400AH4AA
DigiKeys varenummer
399-ESH106M400AH4AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ESH106M400AH4AA
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ESH106M400AH4AA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
75 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
120 mA @ 10 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-25°C – 105°C