ERK610Z471MCRA
DigiKeys varenummer
399-13591-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13591-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
ERK610Z471MCRA
Beskrivelse
CAP CER 470PF 440VAC Y5U RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 pF ±20% 440VAC Keramiske kondensatorer Y5U (E) Radial, Disk
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ERK610Z471MCRA Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
X1, Y2
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Monteringstype
Varestatus
Forældet
Pakke/hus
Radial, Disk
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,315" (8,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,295" (7,50mm)