ERK610Z471MCRA | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | ERK610Z471MCRA |
Beskrivelse | CAP CER 470PF 440VAC Y5U RADIAL |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 470 pF ±20% 440VAC Keramiske kondensatorer Y5U (E) Radial, Disk |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | ERK610Z471MCRA Modeller |
Kategori | Driftstemperatur -40°C – 125°C |
Mfr | Klassificeringer X1, Y2 |
Serie | Applikationer |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) | Monteringstype |
Varestatus Forældet | Pakke/hus Radial, Disk |
Kapacitans | Størrelse/dimension 0,315" diam. (8,00mm) |
Tolerance ±20% | Højde - Monteret (maks.) 0,315" (8,00mm) |
Spænding - Nominel | Lederafstand 0,295" (7,50mm) |