ELH567M250AR4AA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 0
Parametrisk ækvivalent
CORNELL DUBILIER KNOWLES
På lager: 0
Datablad
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Datablad
560 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ELH567M250AR4AA
DigiKeys varenummer
399-ELH567M250AR4AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ELH567M250AR4AA
Beskrivelse
CAP ALUM SNAP-IN 85C
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ELH567M250AR4AA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
2.1 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
3.15 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,654" (42,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-25°C – 85°C