ELG687M250AR6AA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
Parametrisk ækvivalent
KEMET
Rubycon
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
På lager: 53
TDK
TDK
På lager: 250
Nichicon
Nichicon
Surge
Surge
680 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ELG687M250AR6AA
DigiKeys varenummer
399-ELG687M250AR6AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ELG687M250AR6AA
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ELG687M250AR6AA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.95 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.925 A @ 10 kHz
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-25°C – 105°C