ELG686M400AQ1AA
DigiKeys varenummer
399-6064-ND
Producenter
Producentens varenummer
ELG686M400AQ1AA
Beskrivelse
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
68 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 852mOhm @ 20kHz 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ELG686M400AQ1AA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
500 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
725 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Monteringstype
ESR (ækvivalent seriemodstand)
852mOhm @ 20kHz
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Grundlæggende varenummer
Driftstemperatur
-25°C – 105°C