ELG567M250AR5AA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Nichicon
På lager: 86
Datablad
Surge
På lager: 0
Surge
560 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ELG567M250AR5AA
DigiKeys varenummer
399-ELG567M250AR5AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ELG567M250AR5AA
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ELG567M250AR5AA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.8 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.7 A @ 10 kHz
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,850" (47,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-25°C – 105°C