ELG277M250AQ3AA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
KEMET
Rubycon
På lager: 264
Datablad
Nichicon
På lager: 270
Nichicon
På lager: 0
270 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ELG277M250AQ3AA
DigiKeys varenummer
399-ELG277M250AQ3AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ELG277M250AQ3AA
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ELG277M250AQ3AA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.15 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.725 A @ 10 kHz
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,457" (37,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-25°C – 105°C