ELG109M025AR3AA
DigiKeys varenummer
399-ELG109M025AR3AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
ELG109M025AR3AA
Beskrivelse
CAP ALUM SNAP-IN 105C
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 mF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ELG109M025AR3AA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
2.4 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.784 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,457" (37,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-40°C – 105°C