EEV476M6R3S9BAA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Rubycon
På lager: 2.000
Datablad
Direkte
Rubycon
På lager: 19.467
Datablad
Cornell Dubilier Knowles
Panasonic Industry
Chemi-Con
47 µF 6.3 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EEV476M6R3S9BAA
DigiKeys varenummer
EEV476M6R3S9BAA-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
EEV476M6R3S9BAA
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
EEV476M6R3S9BAA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
63 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
90 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
1.93 Ohms
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,157" diam. (4,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,222" (5,65mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,169" L x 0,169" B (4,30mm x 4,30mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C