EEV476M6R3A9DAA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
KEMET
På lager: 0
Datablad
Opgradering
KEMET
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Direkte
Nichicon
Direkte
Nichicon
Rubycon
Rubycon
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Chemi-Con
47 µF 6.3 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EEV476M6R3A9DAA
DigiKeys varenummer
EEV476M6R3A9DAA-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
EEV476M6R3A9DAA
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
EEV476M6R3A9DAA Modeller
Kategori
Applikationer
Mfr
Rippel strøm @ lav frekvens
112 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
160 mA @ 100 kHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Impedans
1 Ohms
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,222" (5,65mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,209" L x 0,209" B (5,30mm x 5,30mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-55°C – 105°C