EEV476M035S9GAA | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | EEV476M035S9GAA |
Beskrivelse | CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD |
Producentens standard leveringstid | 16 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 47 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 2000 timer @ 105°C |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | EEV476M035S9GAA Modeller |
Kategori | Klassificeringer |
Mfr | Applikationer |
Serie | Rippel strøm @ lav frekvens 168 mA @ 120 Hz |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Rippel strøm @ høj frekvens 240 mA @ 100 kHz |
Varestatus Aktiv | Impedans 520 mOhms |
Kapacitans | Størrelse/dimension 0,248" diam. (6,30mm) |
Tolerance ±20% | Højde - Monteret (maks.) 0,222" (5,65mm) |
Spænding - Nominel 35 V | Overflademonterings fladestørrelse 0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm) |
Levetid @ temp. 2000 timer @ 105°C | Monteringstype |
Driftstemperatur -55°C – 105°C | Pakke/hus Radial, Indkapsling - SMD |