EDK477M016A9MAA
DigiKeys varenummer
399-6691-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-6691-1-ND - Afskåret tape (CT)
399-6691-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EDK477M016A9MAA
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 2000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EDK477M016A9MAA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
350 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
437.5 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,394" B (8,30mm x 10,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-40°C – 85°C