EA750EK227M1AAA
DigiKeys varenummer
399-EA750EK227M1AAA-ND
Producenter
Producentens varenummer
EA750EK227M1AAA
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 220UF 20% 10V TH
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 10 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 18mOhm 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EA750EK227M1AAA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Producenter
KEMET
Applikationer
Universal
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
155 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
3.1 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
220 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,354" (9,00mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Nominel
10 V
Pakke/hus
Radial, Dåse
ESR (ækvivalent seriemodstand)
18mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C