CKC21X273GCGACAUTO
DigiKeys varenummer
399-CKC21X273GCGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CKC21X273GCGACAUTO
Beskrivelse
KC-LINK 2220 27NF 500VDC C0G
Detaljeret beskrivelse
0.027 µF ±2% 500V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 2220 (5750 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CKC21X273GCGACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Størrelse/dimension
0,232" L x 0,197" B (5,90mm x 5,00mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,087" (2,20mm)