CKC18X123JDGACAUTO
DigiKeys varenummer
399-CKC18X123JDGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CKC18X123JDGACAUTO
Beskrivelse
KC-LINK 1812 12NF 1000VDC C0G
Detaljeret beskrivelse
0.012 µF ±5% 1000V (1kV) Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1812 (4532 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CKC18X123JDGACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Mfr
Funktioner
Lav ESL, blød terminering, højspænding, høj temperatur
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,126" B (4,50mm x 3,20mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,106" (2,70mm)