CKC18C472FCGACAUTO
DigiKeys varenummer
399-CKC18C472FCGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CKC18C472FCGACAUTO
Beskrivelse
KC-LINK 1812 4.7NF 500VDC C0G
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4700 pF ±1% 500V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1812 (4532 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CKC18C472FCGACAUTO Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,126" B (4,50mm x 3,20mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,055" (1,40mm)