CHA08X105K4RXL7189
DigiKeys varenummer
399-CHA08X105K4RXL7189TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CHA08X105K4RXL7189CT-ND - Afskåret tape (CT)
399-CHA08X105K4RXL7189DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CHA08X105K4RXL7189
Beskrivelse
CAP CER 1UF 16V X7R 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Funktioner
Blød terminering
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,055" (1,40mm)